Звіт директора за 2017-2018 навчальний рік

Звіт директора

Конотопської станції юних техніків Конотопської міської ради Сумської області за 2017-2018 н.р.

 

 

 

 

 

  • Аналіз роботи СЮТ за 2017-2018 навчальний рік.

 

  Пріоритетні напрямки роботи СЮТ на 2018-2019 н.р.

На сьогодні актуальною проблемою суспільства є збереження інтелектуальної еліти країни. Освіта ХХІ століття – це освіта для людини дослідника, здатної до творчого мислення, самостійного пошуку шляхів вирішення актуальних проблем.

Усе це зумовлює необхідність відповідних змін у діяльності позашкільного навчального закладу, вимагає перегляду підходів до визначення мети та завдань позашкільної освіти, формування її змісту, організації навчально-виховного процесу.

Тому педагогічний колектив поставив перед собою такі завдання: упровадження інноваційних педагогічних технологій в діяльність закладу та підтримка та розвиток творчої особистості. У контексті зазначеного педагоги закладу працюють над створенням таких умов для практичної діяльності, щоб кожна особистість могла виявити свої інтереси, оцінити свої можливості, зробити усвідомлений професійний вибір.

Позашкільний навчальний заклад дає змогу дитині розширити коло спілкування, знайти однодумців. Отже дитина має право і можливості вибору найприйнятнішого середовища для розвитку.

Станція юних техніків залучає дітей віком від 7 до 16 років до здобуття додаткових знань, умінь і навичок через систему гурткової роботи.

На СЮТ працюють гуртки за трьома напрямками – спортивно-технічного, технічного та початкового технічного моделювання, а саме:

  • мотоконструкторський , керівник Довгополий П.П.;
  • авіамодельний, керівник Борсяк Г.А;
  • картинг, керівник Полозов В.В;
  • початкове технічне моделювання, керівник Левченко Г.Г.;
  • електронної автоматики, керівник Єршов Ю.В.;
  • виготовлення сувенірів, керівник Левченко Н.П.;
  • операторів колективної радіостанції, керівник Юшков С.В.;

–   початкове технічне моделювання, керівник Жуковська Р.О.

Програмно-методичне забезпечення навчально-виховного процесу забезпечено орієнтовними програмами Міністерства освіти України 2014 року, методичними рекомендаціями МОНУ та СОЦПО та РТМ.

На СЮТ в гуртках займалося 308 вихованців. Навчально-виховна робота проводилась за планом і спрямована на розвиток творчих здібностей вихованців, пошук та підтримку обдарованих дітей. На станції  реалізовані  проекти «Роботизована платформа на Ардуіно», «Автоматизована годівниця для тварин», «Міні-пічки для воїнів АТО». Виготовлені проекти були представлені на міському конкурсі.

Вихованці СЮТ брали участь у міському конкурсі «Замість ялинки букет» (керівники гуртків Левченко Н.П., Жуковська Р.О.), міському конкурсі «Джерела Конотопщини» (керівник гуртка Левченко Н.П.).

З метою залучення вихованців до занять у гуртках СЮТ було проведено декаду «Тижні позашкілля в школі», де всі учні шкіл ознайомлювались з роботою станції юних техніків. Проводилися майстер-класи  з виготовлення іграшок-сувенірів, моделей планеру та початкового технічного моделювання.   Проведена  виставка технічної творчості до Дня міста, 30 масово-виховних заходів: майстер-класи з виготовлення моделей літаків «Мій перший літак», майстер-класи з виготовлення паперових автомобілів, майстер-класи з виготовлення робіт з паперу, виробів з солоного тіста. Інтелектуально-розважальні ігри «Зоряна година», «Веселий калейдоскоп», «Розумники-розумниці», змагання «Спритні, умілі, кмітливі», ігри, конкурси.

В лютому 2017 року обласна команда авіамоделістів під керівництвом керівника гуртка Борсяка Г.А. взяла участь у Всеукраїнських змаганнях з авіамодельного спорту повітряного бою присвяченому Небесній сотні у м. Києві , де зайняла І місце.

В квітні 2017 проведена міська виставка-конкурс «Наш пошук і творчість тобі, Україно», в яких були представлені роботи вихованців гуртків, кращі роботи направлені на обласну виставку-конкурс.

В липні 2017 року проведені змагання з  авіамодельного спорту з повітряного бою в районі с. Озаричі ( керівник гуртка Борсяк Г.А.), в яких взяли участь  команди з різних місць Сумської, Київської областей. Вихованець авіамодельного гуртка СЮТ Карнаух Вадим зайняв ІІ місце в цих змаганнях. Команда СЮТ також зайняла ІІ командне місце.

В травні 2017 року команда СЮТ взяла участь у відкритих обласних змаганнях з картингу на Кубок  м. Суми – І м. Шевченко Данило. У серпні команда картингістів СЮТ взяла участь у Відкритому Чемпіонаті з картингу (східний регіон) в м. Полтава, де Шевченко Владислав зайняв ІІ місце.

Найбільш ефективними формами роботи з батьками є проведення майстер-класів для дітей та батьків. Співпраця з школами міста під час проведення загальних батьківських зборів. Проведення виставок робіт та виховних заходів для батьків.

Конотопська станція юних техніків постійно співпрацює з дитячою студією телебачення «Ми+Кон-такт» – яка висвітлює всі цікаві заходи, які проходять на СЮТ.

Вихованці СЮТ брали участь у виставках-ярмарках для воїнів АТО .

На СЮТ проводиться робота з підвищення фахової майстерності педагогів та атестації педагогічних працівників. В 2018 році пройшли атестацію 1 педагогічний працівник (це складає 10% від загальної кількості педагогічних працівників) – керівники гуртків Борсяк Г.А.

Одним з пріоритетних напрямків в роботі СЮТ є розвиток здібностей творчо обдарованих дітей.

Основні напрямки роботи:

  • виявлення і відбір обдарованих дітей;
  • створення умов для розвитку творчого потенціалу особистості;
  • підтримка та стимулювання розвитку обдарованих дітей;
  • навчання у ВНЗ обдарованої молоді.В 2017-2018 навчальному році 6 вихованців СЮТ взяли участь у заочному конкурсі МАН – «Технік-ерудит». 5 вихованців отримали сертифікат «добре» – за ІІ м. , та 1 – «відмінно» – І м.      Але є ряд проблем і недоліків в роботі гуртків, які потребують вирішення, а саме: відвідування дітей у гуртках, зацікавлення дітей, наповнюваність гуртків. Необхідно шукати нові форми роботи, щоб зацікавити дітей. Друге питання це участь вихованців у різних конкурсах, змаганнях. Необхідно більш якісно готувати дітей до конкурсів, змагань. У 2018-2019 навчальному році пріоритетними напрямками роботи СЮТ буде інноваційна діяльність педагога та національно-патріотичне виховання. Кожен керівник гуртка разом з вихованцями вдосконалює творчий проект, який діти будуть презентувати на міський виставці-конкурсі.   Пріоритетні напрямки роботи СЮТ на 2018-2019 н.р.
  •  
  • Більше уваги буде приділятися підготовці методичних матеріалів, педагогічній творчості (матеріали узагальнення передового педагогічного досвіду, видавничої діяльності, творчі проекти, матеріали з історії СЮТ), а також роботі з обдарованими дітьми.
  • На наступний 2018-2019 н.р. необхідно звернути увагу керівників гуртків на більш якісну підготовку експонатів до виставок-конкурсів, розробку нових, цікавих експонатів. Також необхідно покращити участь керівників гуртків у написанні методичних розробок, участі у конкурсах на кращий методичний матеріал, участі у конкурсах «Кращий керівник гуртка» міських і обласних.
  • Протягом навчального року на засіданнях педагогічної ради та методоб’єднання підіймалися проблемні питання, керівники гурткової роботи ділилися досвідом роботи, вивчався кращий досвід роботи, нові форми, методи роботи, відвідувались відкриті заходи. Вивчається досвід роботи керівника гуртка Левченко Н.П. Це сприяє творчому пошуку вирішення актуальних питань навчання і виховання. Педагогічні працівники працювали над розробкою методичних матеріалів та за темами самоосвіти. Керівник гуртка СЮТ – Борсяк Г.А. взяв участь у міському конкурсі педагогічної майстерності «Фестиваль STEM -освіти -2018» .
  • Над реалізацією цього завдання працюють всі гуртки закладу, створений та оновлюється Банк обдарованих дітей – 12 обдарованих дітей. В гуртках створюються умови для роботи з обдарованими дітьми. Робота направлена на розвиток творчих здібностей та індивідуальний підхід до кожної особистості.
Назва пріоритету Заходи направлені на

реалізацію пріоритету

Термін

виконання

Відповідальний за виконання Очікуваний

результат

1.Збереження

та розширення

мережі гуртків

Збереження кількості і напрямку роботи гуртків;

 

Протягом року

 

 

Довгополий П.П. Збереження

мережі гуртків,

залучення

учнівської молоді до технічної творчості

2.Проектна діяльність закладу, інноваційна діяльність 1.Реалізація проектів:

 

1. Проект «Енергозберігаючі технології. Відновлювальні джерела енергії»

2.Проект «В гостях у казки»;

3.Проект «Автовиставка на столі»

4.Проект експонату з робототехніки

5.Проект «Охоронна сигналізація»

 

Протягом року

 

 

 

 

Протягом року

Протягом року

 

Протягом року

Протягом року

Протягом року

 

 

Директор, методист,

керівники гуртків

 

 

Довгополий П.П.

 

Левченко Н.П.,

Левченко Г.Г.

Юшков С.В.

 

 

Єршов Ю.В.

 

 

 

 

 

 

 

Залучення дітей до технічної творчості, розвиток творчої особистості, підтримка обдарованих дітей
3.Національно-патріотичне виховання 1.Проект

«Україна – моя батьківщина»

2.Майстер-клас

«Український оберіг»

4. Майстер-клас «Виготовлення оберегів для воїнів АТО»

 

 

Грудень

 

 

Жовтень

 

 

Січень- березень

 

 

 

 

Керівники гуртків

 

Левченко Н.П.

 

Левченко Н.П., Жуковська Р.О.

 

 

 

4.Впроваджен-

ня інформаційних

технологій в

роботу СЮТ

– оновлення

сайту СЮТ

-створення презентацій гуртків (порт фоліо керівника гуртка),

-створення презентації закладу

Листопад-грудень

 

січень

 

 

 

лютий

Довгополий

П.П.

Керівники гуртків

Покращення

якості навчально-виховного процесу,

пошук нових форм роботи

5.Кадрове забезпечення.

Підвищення освітнього та фахового рівня педпрацівників

1.Проведення

психолого- педагогічного семінару

Згідно плану роботи;

грудень,

березень

Жуковська Р.О. Підвищення освітнього та фахового рівнів педпрацівни

ків

2.Проведення чергової атестації

педпрацівників

3.Проходження

педпрацівниками

курсів підвищення

кваліфікації.

За перспектив

ним планом

Жуковська Р.О.
6. Розвиток

матеріально-технічної бази.

 

 

Зміцнення методичної бази закладу

Виконання поточного ремонту класних кімнат

 

 

Придбання науково-

методичної літератури, періодичних видань

 

червень-

липень

2017

 

 

Протягом року

Довгополий П.П.

 

 

 

Довгополий

П.П.,

Жуковська Р.О.

Покращення умов для навчання та виховання
7.Співпраця -Співпраця з ЗОШ міста

-проведення декади «Тижні позашкілля в школі»;

-Проведення масово-виховних заходів для учнів шкіл під час осінніх, зимових, весняних, літніх канікул;

– Проведення

виставок та майстер-класів для батьків і учнів шкіл на День відкритих дверей

-проведення міських змагань з початк. техн. моделювання;

-співпраця з телестудією «Контакт»,       періодичними виданнями

 

 

Вересень

 

 

 

 

 

Протягом року

 

 

 

 

 

Березень

 

 

 

 

 

 

 

 

Січень

 

 

 

Протягом року

 

 

Довгополий П.П.,

Жуковська Р.О.

 

 

Жуковська Р.О.,

Керівники гуртків

 

 

 

Жуковська Р.О.

Керівники гуртків

 

 

 

 

 

Жуковська Р.О.

Кер.гуртків

 

Жуковська Р.О.

Популяриза-ція технічної творчості, підвищення освітнього рівня педпрацівників, залучення батьків та громадськості до співпраці

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *